Konya SEO Ajansı

Etkili SEO çalışmalarımızla, firmanızın websitesini kendi anahtar kelimelerini Google'da yukarı taşıyoruz! Bu sayede sunduğunuz hizmeti veya ürünü insanlar daha çabuk buluyor ve siz de daha fazla müşteri elde etmiş oluyorsunuz.

SEO Çalışması Neden Gereklidir ?

Günümüzde internet üzerinden bir portfolyo oluşturmak, reklam yapmak ya da en önemlisi bir ürün veya hizmet satmak istiyorsanız, bunlarla ilgilenebilecek en doğru kişileri arama motorları yoluyla bulabilirsiniz. SEO Çalışması da pazarlayacağınız bu ürünlerin arama motorlarının en üst sıralarında kalması ve böylece daha çok kişiye ulaşması için yapılan ve bir takım analizler, araştırmalar ve zaman gerektiren bu sürece verilen isimdir. Sitenizin, arama motorlarının daha kolay tarayıp anlayabilmesi ve bu sayede daha geniş bir kitleye yayılabilmesi için atlanmaması gereken bir adım olan SEO Çalışması gün geçtikçe daha önemli bir hal almaktadır. Site içi (sitenin hızı ve kolay okunabilirliği, görsel ve metinlerin uyumu, etiketler, güncellik gibi faktörler) ve site dışı (sitenizin dışında gerçekleşen paylaşılma gibi faktörler) uygulamalar çalışmanın bütününü oluşturur.

Konya SEO Ajansı

SEO Çalışması Neden Gereklidir sorusunun en net cevabı, başarılı bir web sitesinin başarılı bir SEO Çalışması ile mümkün olacağıdır. Arama motorlarında en yüksek sıralarda yer alan, trafikleri daima üst düzey olan ve uzun ömürlü siteler bunun en açık örnekleridir.

Bir internet kullanıcısı bir konu hakkında arama yaptığında, arama motoru anahtar kelimeyi alır ve kişinin arama kriterlerine en uygun olanları karşısına çıkarır. Siteniz için gerekli içeriği oluşturup, tanıtımlar yapıp, gerekliyse görsellerle desteklemenize rağmen sitenizin trafiği istediğiniz yerde değilse ve emeklerinizin karşılığını alamadığını hissediyorsanız bu çalışma kesinlikle işinize yarayacaktır. Kişilerin kullanacağı anahtar kelimeleri sizin sitenizde bulunması sayesinde siteniz daha üst sıralarda yer alacak, sitenizde geçirilen zaman ve kişilerin deneyimlerini tanıdıklarıyla paylaşmasıyla doğru orantılı olarakta kısa sürede siteniz hiç olmadığı kadar büyüyecektir.

SEO Çalışması Neden Gereklidir sorusunun bir diğer cevabı da bu çalışma ne kadar iyi olursa, reklam maliyetinin de o kadar azalacağıdır. SEO Çalışması ile arama motorlarında üst sıralarda çıkan web sitenize tıklayan müşterilerin sayısı, reklamlarla elde edebileceğiniz müşterilerin sayısından hem daha fazladır, hem de bunun sayesinde markalaşmanız ve güvenilirliğiniz artacaktır. Arama motorları, günümüzde kaliteli içeriğe olduğu kadar popülerlik ve güvenilirliğe de önem vermektedir.  Bu sebeple bu çalışmanın profesyonel kişiler tarafından yapılması elzemdir. Web siteniz için SEO çalışması yaptırmak ya da konuyla alakalı daha fazla bilgi almak için web sitemiz üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

SEO Çeşitleri Nelerdir?

SEO çalışmaları, Türkçede arama motoru optimizasyonu olarak bilinir. Kısaca bir web sitesinin veya içeriğin arama motorlarının kriterlerine uygun olarak düzenlenmesi ve yapılandırılmasıdır. SEO çalışmalarındaki en temel amaç arama motorlarında en üst sıralarda yer almaktır. Bu amaç doğrultusunda belli başlı SEO çeşitleri vardır. SEO çeşitleri nelerdir diye bakıldığında genel olarak Site İçi SEO ve Site Dışı SEO olarak iki ana grupta incelenir.

Site İçi SEO (One Page)

Site içindeki içerik, görsel ve grafiklerin arama motorlarının kurallarına göre düzenlenmesi işlemine Site İçi SEO denilir. Sektör, anahtar kelime, hedef kitle belirlenmesi ve içeriklerin özgünlüğünün analiz edilmesiyle arama motoru optimizasyonunun gerçekleştirilmesi işlemlerini kapsar. Bu sayede site içi kullanıcı trafiği artar. Ayrıca arama motorlarında üst sıralara çıkma şansı artar. Kısacası site içerisinde yapılan tüm tasarım ve derlemeler bu seo çeşidine girer.

Site Dışı SEO (Off Page)

SEO çeşitleri nelerdir diye sorulduğunda site içi tasarımı kapsarken; Site Dışı SEO da sitenin reklam ayağıdır. Site dışı tanıtım ve referanslar, link oluşturulması, sosyal medya tanıtımları ve backlink çalışmalarından oluşur. Site dışı tanıtımların yapay olmaması gerekir. Yapay ve hile yoluyla yapılan reklam ve backlink çalışmaları Google gibi arama motorları tarafından tespit edilebiliyor. Böyle bir durumda sitenin ceza alması veya kapatılması gibi durumlarla karşılaşılabilir.

Site İçi ve Site Dışı SEO çeşitleri temel sınıflandırmaya girer. Bunun yanında kullanılan alana göre de SEO çeşitleri bulunur. Peki bu SEO çeşitleri nelerdir; yerel, uluslararası, genel ve mobil SEO’dur.

 • Yerel SEO: Belli bir il veya ilçede kullanılacak site çalışmalarında kullanılır. Örneğin tamir, çilingir ve yemek gibi hizmetler veren firmalar bu tür SEO hizmetini tercih ederler.
 • Uluslararası SEO: Yerel ve genel SEO çeşidini de içine alan bu tür; uluslararası hizmet veren siteler tarafından tercih edilir. Bu SEO türü tüm dünyayı, belli bir bölgeyi veya birden fazla ülkeye hizmet veren firmalar tarafından kullanılır.
 • Genel SEO: Yerel türü de içine alan bu çalışmada ülke çapında hizmet veren firmalar bulunur. Tüm Türkiye'de hizmet verecek olan bir sitenin SEO çalışmaları Genel SEO olarak nitelendirilir.
 • Mobil SEO: İnternet sitesinin, mobil cihazlardaki tarayıcılarda da en üst sıralarda yer alması için yapılan çalışmadır. Mobil kullanım azımsanmayacak kadar yoğun bir kitleye sahiptir. Bu nedenle bu optimizasyonun yapılmasında fayda vardır.

Google'da İlk Sayfa

Çalışmalarımız sayesinde firmanızın sunduğu ürünlerin anahtar kelimeleri Google'da ilk sayfaya çıkıyor ve daha fazla müşteri kazanma şansı yakalıyorsunuz.

Yerel SEO

Belli bir il veya ilçede kullanılacak site çalışmalarında kullanılır. Örneğin tamir, çilingir ve yemek gibi hizmetler veren firmalar bu tür SEO hizmetini tercih ederler.

Uluslararası SEO

Yerel ve genel SEO çeşidini de içine alan bu tür; uluslararası hizmet veren siteler tarafından tercih edilir. Bu SEO türü tüm dünyaya hizmet veren firmalar tarafından kullanılır.

Nasıl SEO Çalışması Yapıyoruz?

Küçük, büyük, orta ölçekli işletme ve kobilerin, marka, ürün ve hizmetlerini daha geniş kitlelere ulaştırılmasını sağlayan e-ticaret uygulaması, sosyal ticaret ağı haline gelmiştir. Özellikle bilgisayar teknolojinde sürekli olarak yenilikler ve gelişmeler, sanal platformda online ticarette yöntem ve başarıyı da olumlu olarak etkilemektedir. Şirketlerin e-ticarette başarılı olabilmesi için bazı yöntem ve teknikleri seo analizi kapsamında uygulamaları gerekir.

Online pazarlama ve satış yöntemlerini geliştirmek ve daha fazla kitleye ulaşarak mevcut potansiyel müşterisini arttırmak ve sürekli şekilde büyümek için ilk öncelikle yapılması gereken e-ticaret sitesi kurmak ve e-ticaret seo çalışması ile seo analizi yapmaktır. Seo analizi yaparak seo uyumlu bir web sitesi  başarıyı arttıracaktır. Seo analizi nasıl yapılır? Seo analizi yapılması için, için öncelikle seo uyumlu web sitesini etkileyen ve üzerinde geliştirme yapılması gereken faktörler ele alınmalıdır.

Online ticaret platformunda, rakip firmalar arasında en üst sıralara çıkmak için, web siteleri ve e-ticaret için seo analizi yaparken, bir çok unsuru aynı anda değerlendirmelisiniz. Bu unsurlar; anahtar kelime araştırması ve rakip site analizi, site düzenlemesi, veriyi biçim ve şekil açısından yapılandırma, sayfaları çoğaltma, site içeriğinin orjinallik açısından kontrolünün yapılması, ürünün stoklarının bitmesi yada satıştan kalkması kontrolü, mobillik ve site hızı olmaktadır.

Seo Analizi 

 • Seo analizi ile, seo uyumlu olan site sayesinde, ürünlerinizin ve hizmetlerinizin tanınırlığını arttırıp, farklı ve yeni ürün yada markanızı geliştirirsiniz.
 • Ürünlerinizle ilgili olarak doğru anahtar kelime araştırması yaparak işe başlayabilirsiniz. Bulacağınız anahtar kelime yada kelimelerin, ürününüzü tam anlamıyla yansıtmasına dikkat etmelisiniz.
 •  Seo analizi yaparken, sitenizin ve ürünlerinizin yer aldığı sayfaların kopya olmaması gerekir. Sayfalarınızın kopya bir içerik taşımadığından emin olmak için bazı kontroller yapmalısınız.
 • Seo analizi yaparken sayfalar arası geçişin hızlı olup olmadığının kontrolü yapılmalı.
 • Satış dışı yada stok dışı öğe yada ürün olup olmadığı test edilmelidir.
 • Sayfaların içerik kapsamının özgünlüğünün analiz edilmesi de önemlidir.
 •  Pazar araştırması kapsamında fiyat ve ürün değerlendirmesini yapabilirsiniz. Önemli olan bu analizleri doğru bir şekilde uygulayabilmektir.

83%

Daha Fazla Trafik

42%

Daha Fazla Satış

38%

Daha Fazla Tanınma

61%

Daha Fazla Önerilme

Kurumsal SEO Çalışması

SEO, arama motorlarında en önlerde olabilmek adına yapılan tüm işlemlerin adıdır. Site içi ve site dışı olmak üzere iki farklı SEO çalışmasından bahsetmek mümkündür. Kurumsal SEO ise daha spesifik olarak kurumsal şirketlerin arama motorlarında ilk sıralarda öne çıkabilmek ve bu sıralamayı koruyabilmek adına yapılan çalışmaların bütününü kapsamaktadır.

Kurumsal SEO çalışması yapılırken birden çok alt başlık yer almaktadır. Bu alt başlıkların üzerinde yapılan detaylı ve titiz çalışmalarla site trafiği, marka bilinirliği ve portföyü önemli ölçüde değişmektedir.  Üzerinde yeterli teknik donanım ve fizibilite etüdü yapılmış bir SEO çalışması markanın güvenilirliğini de arttırması açısından oldukça gerekli bir çalışmadır. Kurumsal SEO çalışması bu sebeple dikkatli ve özenli yapıldığında kurumsal firmaların da ürün tanıtımını yapabilmesi, satış kanallarını arttırabilmesi ve kullanıcı hacmini genişletmesi bakımından kaçınılmaz olacaktır.

Gerekli Adımlar

Anahtar sözcük araması titiz bir kurumsal SEO çalışması için vazgeçilmez niteliktedir. Ancak anahtar sözcük araması yapılırken yalnızca Google’ da en üst sıralarda araştırılan sözcükler yerine kurumsal firmanın istediği alanlara uygun ve özgün sözcükler bulmak, istenilen alanda hedef kitleye ve doğru pazarlamaya ulaştıracaktır. Site içeriğine uygun sözcükler üretmek bu çalışmanın en önemli kısmını oluşturmaktadır.

Site içi uygun domain alımı ise dikkat edilmesi gereken diğer bir adımı oluşturmaktadır. Kurumsal firmanın seçilmiş olan veya seçilecek olan alan adında anahtar sözcüğe yer verilmesi sitenin akılda kalıcı, sade ve ara yüzünde basit bir algı oluşturacaktır. Site içi alakalı görsellere yer verilmesi, web tasarımının kullanıcı dostu ve özgün olması sitenizin tıklanma sayısını arttıracak ve web sitenizi kullanışlı ve hızlı hale getirecektir.

Kurumsal SEO çalışması yaparken bir diğer dikkat edilmesi gereken adım ise site dışı SEO çalışmasıdır. İndeksleme ve web backlink alımı bu aşamada önem kazanmaktadır. Aşırı hızlı şekilde backlink alımı sitenizin spam yemesine sebep olacaktır. Dolayısıyla kısa vadede çözümler yerine uzun vadeli çözüm yollarına yönelmek tavsiye edilmektedir. Çalışma kalitesi ve verim göz önüne alındığında kurumsal SEO çalışmasının düzenli takibi ve raporlaması her zaman gerekli olacaktır.

Sizin için de hemen SEO çalışmasına başlayalım!

Aşağıdaki form ile birlikte bize firmanız hakkında daha fazla bilgi verin, inceleyip en kısa sürede size dönüş yapalım.

Profesyonel SEO uzmanlarından oluşan ekibimiz, firmanızı en iyi bir şekilde Google'da üst sıralara taşır.